Sulama Sistemleri Seferihisar

Sulama sistemleri Seferihisar firmamız sizlere ayrıcalıklı bir hizmet deneyimi sunar. Bu sulama yöntemi ile bitkilerin kökleri asla su kaybetmez. Bu sistem, su kaynağının gücünü ve hacmini kontrol eder. Ayrıca yapay sulamada yaygın olan yüzey kabuk oluşturmaz ve verimli katman aşınmaz. Yapraklardaki nem hakkında endişelenmeyin. Su doğrudan köklerin altından akar. Sulama ile sebze bitkileri beslenir. Aynı zamanda damla sulamada hava ve su dengesini sağlamak için mineral gübre miktarı doğru bir şekilde ayarlanabilir. Bu da topraktaki havanın tutulduğu anlamına gelir ki bu yüzey sulama yöntemleri için söylenemez.

Bu yöntem, su geçirgenliği düşük olan herhangi bir toprak için kullanılabilir. Rüzgârlı hava, suyun bitki köklerine kütle dağılımına müdahale etmez. Hazır bir damla sulama sistemi ucuz değildir, ancak becerileriniz varsa, kendinizinkini yapabilirsiniz.

Sulama sistemleri Seferihisar Firması

Sulama sistemleri Seferihisar firmamız birinci sınıf olanaklarla çalışmaktadır. Damla sulama (veya damla sulama), suyun yavaş yavaş bitki köklerine, toprak yüzeyine veya bir vana, boru ve boru ağı aracılığıyla doğrudan kök bölgesine damlamasına izin vererek su ve gübreyi koruyan bir sulama yöntemidir. Ve tüm toprak profilinin ıslatılmasını içeren yağmurlama sulamadır. Damla sulama, suyu bitkilerin yakınına uygular, böylece toprağın sadece köklerin büyüdüğü kısmı ıslak olur.

Damla sulama, kırık bir kil tüpün bitki sıraları boyunca su dağıttığı Roma su kemeri günlerine kadar uzanır. Ancak modern İsrail’in oluşumuna kadar, az miktarda suyu sadece ihtiyaç duyulduğunda kesin oranlarda yerleştirme kavramı ticarileştirilmedi. İsrailoğullar’ında su kaynakları yetersizdi, toprakları tuzluydu ve kaliteli tarım arazileri yoktu.

Sulama Sistemleri Seferihisar Ne İşe Yarar?

Sulama sistemleri Seferihisar firmamızın ürünleri birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Çiftlikler, ticari seralar ve konut bahçıvanları damla sulama kullanır. Özellikle peyzaj ağaçları, üzüm, muz, patlıcan, narenciye, çilek, şeker kamışı, pamuk, mısır, domates ve diğer mahsul ve ağaçlar için su eksikliği olan alanlarda yaygın olarak kullanılır.

Yayıcılar, sıra bitkileri için veya ağaçlar, çalılar ve uzun ömürlü bitkiler gibi belirli aralıklar için eşit aralıklarla yerleştirilebilir. Bitkilerin damla sulamaya güvenebileceğini unutmayın çünkü kökler suyun olduğu alanda yoğunlaşacaktır. Su dağıtımı için bir damla sulama sistemi tasarlarken, eşit kök büyümesi için sulanan alan boyunca eşit olarak dağıtmak önemlidir. Örneğin, ağaçlar ve çalılar gibi daha büyük bitkileri suluyorsanız, kökleri bir tarafta kümelemek yerine her yöne büyümeye teşvik etmek için her bitkinin iki veya daha fazla tarafına serpiciler yerleştirilir.

Sistemin Özellikleri

Damla sulama sistemleri otomatik olarak çalışacak veya manuel olarak kontrol edilecek şekilde ayarlanabilir. Manuel çalıştırma, gereksiz su kullanılmadan önce yağıştan yararlanmanızı sağlar.

Yavaş yavaş uygulanan az miktarda su ile damla sulama, yağmur yağmadığı sürece her gün çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bir damla sulama sistemini çalıştırmanın ne kadar süreceği, bitkilerinizin her gün ne kadar suya ihtiyaç duyduğuna ve vericinizin akış hızına bağlıdır. Sabah erken, daha az buharlaşma olduğu için sulamak için en iyi zamandır. Geceleri sulama, bitkilerin hastalığa yatkınlığını arttırır.

Düzgün çalıştıklarından ve tıkanmadıklarından emin olmak için filtreleri ve difüzörleri düzenli olarak kontrol edin. Kışın zarar görmesini önlemek için her sulama mevsiminin sonunda bir damla sulama sistemi kullanın. Çoğu damla sulama sistemi tedarikçisi/üreticisi, dikkatle takip edilmesi gereken özel tasarım, kurulum, çalıştırma ve bakım spesifikasyonları ve yönergeleri sağlayacaktır.

Damla Sulama Sistemleri Fiyatları ve Avantajları

Damla sulama sisteminin maliyeti, sulanan alanın büyüklüğüne ve kullanılan emitör ve boru tipine bağlı olarak değişecektir. Ancak valfler, basınç düzenleyiciler ve geri akış önleyiciler gibi standart ürünlerin sulanan alanın boyutuna bakılmaksızın bir başlangıç maliyeti vardır.

Damla sulama sistemleri ile sulanan bitkiler, ihtiyaç duydukları tüm suya sahip oldukları ve büyümeleri su stresi ile yavaşlamadığı için daha hızlı büyür ve daha yüksek verim sağlar. (Bu özellikle damla sulama için malç ile kullanıldığında geçerlidir.) Ayrıca damla sulama, külleme gibi bazı bitki hastalıklarının önlenmesine yardımcı olabilir, çünkü damla sulama ile sulanan bitkiler, yapraklarını spreyden ıslatamaz.

Damla sulama sistemleri en verimli sulama yöntemidir. Yağmurlama sistemleri %75-85 civarında verimliyken, damla sulama sistemleri tipik olarak %90 veya daha fazla verimlidir. Bu, daha az atık su demektir! Ayrıca kurulumu kolaydır, tasarımı kolaydır, çok ucuzdur ve bazı bitkilerde yüksek nemin neden olduğu hastalık sorunlarını azaltabilir. Firmamız sizlere bu alanda en hızlı hizmetleri bütüncül olanaklarda sunuyor.