Sulama Sistemleri Menderes

Sulama sistemleri Menderes firmamız sizlere bütüncül hizmetler sunan ayrıcalıklı bir firma konumunda bulunmaktadır.

Damla sulama sistemleri, suyun toprak yüzeyinin üstündeki veya altındaki bitkilerin köklerine yavaşça damlamasını sağlayan bir mikro sulama sistemidir. Bazen mikro veya damla sulama olarak da adlandırılan sulama sistemleri, borular, boru vanaları ve damlatıcılardan oluşur.

Damla sulama sistemleri, yavaş akan bir su kaynağını doğrudan toprağa veren herhangi bir sulama sistemi olarak tanımlanır. Damla sulamanın su ve enerji tasarrufu, enerji ve su faturası tasarrufu, gelişmiş bitki sağlığı ve tasarım esnekliği gibi birçok faydası vardır ve giderek daha popüler hale gelmekte ve en verimli sulama yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Sulama Sistemleri Menderes Avantajları Nelerdir?

Sulama sistemleri Menderes firmamızın avantajları şu şekilde sıralanabilir;

Daha iyi bitki sağlığı: Su, toprağa yavaş ve derin bir şekilde nüfuz eder ve onu tam olarak ihtiyaç duyulan yere, yani köklere yerleştirir. Bitkiler eşit şekilde sulandıklarında hızlı büyürler ve su eksikliğinden dolayı strese girmezler.

Daha az atık su: Geleneksel baş üstü sprinkler tarafından kullanılan su miktarının dörtte birini kullanır. Sprinkler ile yapılan sulamanın %70’i sulama iken %30’u rüzgar ve buharlaşma ile kaybedilmektedir. İyi bir sistem, suyun %90’ını çok az veya hiç buharlaşma kaybı olmadan toprağa aktarır.

Sulama Sistemleri Menderes Yararları

Sulama sistemleri Menderes firmamızın sunmuş olduğu yararlar şu şekilde sıralanabilir;

Çevresel faydaları: Damla sulama etkili olduğu için gereksiz su israfını önler. Diğer sulama yöntemlerine göre daha az su gerektirir. 100-200 bitki günde yaklaşık 40-80 litre suya ihtiyaç duyar.

Bitkiler için hastalık riskini azaltır: Tepegöz sprinklerlerinden farklı olarak, yaprakları kuru tutar, böylece ıslak koşullarda meydana gelen külleme ve diğer hastalıkların görülme sıklığını azaltır.

Zamandan tasarruf edin: Damla sulama ile hortumları ve sprinklerleri sürekli olarak noktadan noktaya sürüklemeye gerek yoktur. Ek olarak, birçok sulama kiti, zamanlayıcıların ayarlanmasını kolaylaştırır ve sulamayı kolaylaştıran bir otomasyon derecesi sunar.

Kullanım kolaylığı: Kurulumu, montajı ve kullanımı çok basittir. Kurulduktan sonra yıllarca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Damla sulama sistemleri firması olarak sizlere hızlı hizmetler sunmaktayız.