Sulama Sistemleri Gümüldür 

Sulama sistemleri son zamanlarda çok tercih edilen sulama işlerini oldukça kolaylaştıran bir sistemdir. Sulama sistemleri Gümüldürbirçok sulama sistemi kullanılır. Tarımda sulama önemi her geçen gün daha da artar. Bitkiler yetişme döneminde suya çok fazla ihtiyaç duyar ve son zamanlarda yağış azlığı nedeni ile yağmur suları ile yeterince sulama yapılamaz. Bu neden ile ihtiyaç  duyduğu ve yağışlarla karşılanmayan  su ihtiyacını bitkilere hortum sistemleri ile verme  yöntemidir.

Sulama sistemleri Gümüldür tarımsal sulama yaparken pek çok yöntem kullanılır. Bu sulama yöntemlerinin  birinin seçilmesi tarlaya en uygun olan sistemin döşenmesi, ürün verimi açısından oldukça önemlidir. Tarlanın düzgün olup olmamasına, yetiştirilen ürünün türüne cinsine, toprağın kimyasal ve fiziksel özelliklerine, sulama suyunun miktarına ve kalitesine,  bazı sulama yöntemlerinin ek yatırımı gerektirmesi nedeniyle oradaki çiftçilerin ekonomik durumuna ve bölgenin rüzgar, sıcaklık, oransal nem, yağış gibi iklim koşullarına göre değişiklik gösterir.

Sulama Sistemleri Çeşitleri 

Sulama sistemleri Gümüldür özelinde tarlanın şekline bulunan iklim özelliklerine göre farklı ihtiyaçları farklı sistemleri getirebilir. Bu sistemler yağmurlama sistemi, damla sulama sistemi gibi sistemlerdir. Sizde tarlanız için en uygun olan sistemi tercih edip ona göre sulama sistemi ayarlamalısınız.

Damlama Sulama Sistemleri 

Damla sulama sistemi direk bitki köklerine yeteri miktarda su vermeyi amaçlar. Bitkilerin  ihtiyaç duyduğu kadar suyu damlama  sistemleri ile tüm ürünlere eşit miktarda verir. Bu sistemde tüm ürünlere eşit miktarda su verilerek ürünlerin çok daha güzel sulanarak daha fazla verim elde etmeye yardımcı olur.

Özellikle batı Anadolu da Ege bölgesinde çok fazla damla sulama sistemi kullanılır. Orada sebze meyve yetiştiriciliği için oldukça fazla kullanılır.  Firma olarak bu sistemleri yıllardır tüm üreticiler için kullanmaktayız. Tüm üreticiler kullandıkları bu sistemlerde oldukça memnun kalmaktadır. Sizlerde karar verdiğiniz zaman kısa süre içerisinde bu ürünleri bahçenize ya da tarlanıza güzel bir şekilde döşenir ve ömürlük olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ücretlendirme konusunda da yine tüm kolaylıklar sağlanır